Cilt Bakımı

Cilt Bakımı

IŞILTILI BİR CİLT İÇİN CİLDİNİZİ ETKİLİ VE NAZİK BİR ŞEKİLDE ÖLÜ HÜCRELERDEN ARINDIRIN

Cilt bakımı nedir sorusunun cevabı, cildi iyileştirmek için düzenli olarak uygulanan bakımların tümüdür diyebiliriz kısaca. Bu bakımların içine temizleme, nemlendirme, maske gibi cildin yararına olan tüm bakımlar girer.

Cildin düzenli olarak ölü hücrelerden arındırılması mevsimsel olarak sağlıklı bir cilt rejiminin parçasıdır. Biyolojik yapımıza uyumlu temizleyiciler cildin ihtiyacına göre peeling öncesi temizleme işlemini nazik şekilde gerçekleştirir. Meyve asitlerinden oluşan temizleyicilerin doğal formlarını tercih etmemiz cildin nazikçe temizlenmesini sağlayacaktır. Örneğin acıbademden elde edilen Mandelik asidin vücudumuzda üretilen formu L-Mandelik asittir bu doğal form tahrişi en aza indiren ve bizde üretilen form olduğu için cildimize de hassas davranır. Cilt temizliğinin ikinci ve önemli aşaması peeling (cildin ölü hücrelerden arındırılması) işlemidir.

Cildiniz hassas olmadıkça, peeling cildinizin daha parlak ve genç görünmesini sağlarken pürüzsüz ve daha sağlıklı görünen bir cilde ulaşmanıza yardımcı olur, ancak dikkatli yapılmalıdır yaz aylarında doğal jojoba taneli ya da bambu taneli peelingleri tercih etmemiz cildimizin doğal parlaklığını cilde zarar vermeden gerçekleştirecektir. Kış aylarında güneş ışınlarının minimize olması ile cildi sonrasında koruyabilme şansımız yüksek olduğundan, kimyasal peelingleri tercih edebiliriz . Amaç, cildin canlı tabakasına zarar vermeden cilt hücrelerinin dış katmanını cilt yüzeyinden temizlemektir.

Cilt Bakımı adımları

Nasıl Yapılır?

Step 1

Tek kullanımlık hijyenik iğnelerle var olan kaşların arasına ince kıl çizimleri yaparak organik boyaların yerleştirilmesidir.

Nelere Dikkat Edilmeli

Step 2

İşlemin başarısını belirleyen ana unsur uzmanın deneyimi ve profesyonelliğidir.

Nelere Dikkat Etmeli

Step 3

İşlem biter bitmez normal hayatınıza dönebilirsiniz. Kaşlarınızla tam uyum göstermesi için birkaç gün yeterlidir.

Cilt Bakımı için hazırmısınız?

RANDEVU ALIN:
0212 234 01 30 - 0532 504 67 79
Çalışma Saatlerimiz

Hafta içi : 09:00 - 18:00
Cumartesi: 10:00 - 18:00
Pazar : Kapalı